Blog o nauce języka angielskiego i innych języków

Happy Easter“Forget about the days when it’s been cloudy,
But don’t forget your hours in the sun.
Forget about the times you’ve been defeated,
But don’t forget the victories you’ve won.
Forget about the misfortunes you’ve encountered,

Happy Women's Day- it's our Day!


“Despite my thirty years of research into the feminine soul, I have not yet been able to answer the great question that has never been answered: What does a woman want?”  - Sigmund Freud

Angielski - jaki ten język jest zwariowany!

Spójrz prawdzie w oczy, angielski jest najbardziej zwariowanym językiem na świecie. Spytasz dlaczego? Zobacz poniższy obrazek, a przekonasz się, że  ten język jest po prostu ZAKRĘCONY jak naleśnik!
 

Walentynki, Dzień Zakochanych, po angielsku St. Valentine's Day

 Walentynki, Dzień Zakochanych, po angielsku St. Valentine`s Day  to tradycyjne święto, w które wszyscy zakochani celebrują swoją miłość i zapewniają siebie nawzajem o swoim gorącym uczuciu. Zgodnie z tradycją panującą w wielu krajach Europy, w ten szczególny dzień osoby zakochane wysyłają swoim wybrankom anonimowe kartki walentynkowe zwane Valentine`s cards.

Which colour do you prefer to paint your life?


Czy zastanawiałeś sie kiedyś nad znaczeniem kolorow? Czy wiesz, że mozesz wykorzystać je w taki sposób, aby sprzyjały Twojemu dobremu samopoczuciu? Zobacz jak można kolorystycznie zorganizowac swoją życiową przestrzeń aby czuć się świetnie każdego dnia.

 

The first four words you see describe you. Check this out!


Pierwsze cztery słowa (przymiotniki), które zauważysz na obrazku poniżej, najlepiej opisują Twoją osobowość.
Zobacz, co widzisz i sprawdź czy jest w tym trochę racji.

What are the first four words that YOU see?
 

Dowcipy najlepszą metodą na naukę języka!

Jak powszechnie wiadomo, najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest rozpoczęcie od czegoś co lubimy. Brzmi prosto, tylko jak się do tego zabrać?

Angielskie dowcipy są bardzo często używane do nauki języka, ściśle mówiąc są on skuteczną metodą nauki angielskiego. Każdy z nas lubi czytać kawały bądź ich słuchać- i w tym tkwi cały sukces! Kawały zawierają wiele użytecznych słów, zwrotów, wyrażeń potocznie nazywanych „slangiem”, które można wykorzystać w naszej codziennej komunikacji w języku angielskim. Jeśli natomiast nie rozumiesz angielskich kawałów to z pewnością zdobędziesz motywację do tego, aby zrozumieć ich sens i móc śmiać się razem z innymi.

Co ważne, kawały są krótkie, zazwyczaj nie dłuższe niż pół strony, a więc na pewno nie zdążysz się znudzić nauką i przeszukiwaniem słownika, bo zajmie Ci to niewiele czasu. Kawał to nie powieść , to krótki tekst, który z pewnością Cię rozbawi i ułatwi naukę angielskiego. Przeczytaj te kawały i przekonaj się na ile jesteś w stanie je zrozumieć. A może powinieneś jeszcze popracować nad swoją znajomością języka ?
 

Co słuchowiec powinien wiedzieć, żeby skutecznie się uczyć

Słuchowcu! Pora na Ciebie! Oto kilka porad, co zrobić aby nauka angielskiego była dla Ciebie łatwa i maksymalnie skuteczna.

Słuchowiec, jak sama nazwa wskazuje, to osoba, która najłatwiej przyswaja wiedzę poprzez słuchanie. Dzieje się tak ponieważ taka osoba jest niezwykle wrażliwa na bodźce słuchowe. Spójrz na cechy wymienione poniżej i sprawdź czy przypadkiem nie wydają Ci się one znajome. Jeśli tak, to jest to znak, że jesteś typowym przykładem słuchowca.

A few facts about HALLOWEEN

Halloween is celebrated each year on 31 October. It is also known as All Hallows’ Eve and All Saints’ Eve. It has its origins in a Celtic festival called Samhain. The word Halloween is first attested in the 16th century and represents a Scottish variant of the All-Hallows-Even ("evening"),that is, the night before All Hallows Day.
 
Traditional activities for the day include trick or treating, wearing
costumes, carving jack-o'-lanterns, fancy-dress parties, bonfires, watching horror films and telling scary stories about ghosts, witches, wizards and other creatures. Parents buy pumpkins for their children, who carve scary faces into them and then put a burning candle inside.

Najlepsze metody nauki języka obcego dla wzrokowca


Podobno ponad połowa społeczeństwa całego świata to wzrokowcy. Jeśli i Ty należysz do tej grupy, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Wzrokowiec najlepiej zapamiętuje poprzez obrazy, czyli jego mózg najchętniej przyjmuje wiedzę, którą może niejako „zobaczyć”. Innymi słowy, jeśli widzisz jakąś informację, o wiele szybciej ją zakodujesz i zapamiętasz. Ale to jest oczywiście jasne. Przejdźmy więc do konkretów.  Zastanów się co możesz zrobić, aby zminimalizować czas jaki poświęcasz na naukę nowych słówek i zdobywanie innych, tak niezwykle ważnych, umiejętności językowych. Skoro czytasz ten wpis, zapewne nie jesteś do końca przekonany, które metody nauki są odpowiednie właśnie dla Ciebie.  Wzrokowcu, zobacz jak łatwo możesz zamienić mozolny proces nauki na coś znacznie łatwiejszego i przyjemniejszego:

  1. Słownictwo szybko przyswoisz dzięki karteczkom samoprzylepnym. Tak zwane „sticky notes” powinny znaleźć się w pobliżu każdego wzrokowca. Wypisuj na karteczkach słowa, frazy, zwroty w języku obcym, a następnie umieszczaj je w miejscach, w które często zaglądasz, np. szafka kuchenna, lodówka, okolice Twojego łóżka. Za każdym razem kiedy spojrzysz na zapisane tam zwroty, nieświadomie przeczytasz je i tym samym szybciej je zapamiętasz. Wystarczy kilka takich powtórek i zobaczysz, że słówka zostały Ci w głowie, a nie tylko na karteczce. Wtedy wyrzuć je do kosza i zastąp ich miejsce nowymi słówkami.
Subskrybuje zawartość